on- line kurz

Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhy

krok za krokem

 • Osobně vám garantuji:
  "Pokud si zkontrolujete kvalitu prací podle mého postupu, tak nebudete zbytečně ztrácet čas, nervy a peníze.."

Ing. Dana Zajíčková

Jsem stavařka a pomáhám ženám na cestě k vysněnému bydlení.

Chcete si zkontrolovat kvalitu stavebních prací?

Nevíte, jak na to?


Řeknu Vám svůj postup, jak kontroluji kvalitu prací již více jak 14 let. Tento postup opakuji znovu a znovu pořád dokola u všech typů stavebních prací.

 • Poptám firmy a nechám zpracovat cenovou nabídku.
  Vždy poptávám stejné práce u všech firem. Pošlu jim projekt a soupis prací, co po nich chci ocenit. Prostě mají stejné zadání.
 • Jdu na jednání s konkrétní firmou, kde si ověřím, že vědí, co dělají.
  Myslím tím, že umí svojí práci. Zeptám se například: jak rovnou budu mít omítku. Jakou kvalitu práce budu mít v ceně. Co vše nabídka obsahuje atd... Vždy záleží na konkrétním typu práce.
 • Podepíšeme smlouvu nebo objednávku, podle typu prací.
  Vždy mám v objednávce napsáno, jakou kvalitu prací chci. Minimálně tam mám uvedeno, že staví podle norem. Někdy tam mám i konkrétní požadavky. Třeba u omítek nestačí, že to chcete podle normy. V normě jsou různé kvality omítek.
 • Když přijde firma první den na stavbu, dohodnu se s konkrétními lidmi, jak budu práce kontrolovat a přebírat.
  Zopakuji, že jsme se dohodli na práce v kvalitě podle normy. V normě je totiž popsáno, jaká má být například podlaha rovná. (Stěna svislá, omítky rovné..) Nemusím to výslovně psát do smlouvy. Tudíž všichni vědí, jakou kvalitu práce od nich očekávám. Věřte mi vypsat všechny požadavky na kvalitu práce do smlouvy v jednotlivých bodech je fakt obtížné a vždy se na něco zapomene.
 • Dohodnu se, že až udělají první podlahu, stěnu,...., že mi mají zavolat a vyříkáme si hned všechny věci, které se mi nelíbí.
  Ušetřím tím práci jim i mně. A až budu přebírat hotové práce, tolik chyb tam nebude. 🙂 Proto je důležité vědět, jakou kvalitu práce máte ve smlouvě. Jinak totiž budete muset přebrat i pro Vás nekvalitní práce. A to asi nikdo nechce?
 • Na první kontrolu jdu vždy s vodováhou na měření rovinnosti stavebních prací. Jedná se většinou o 2 metrovou lať s vodováhami. Jako na obrázku níže.
  To Vám také doporučuji. Z mé zkušenosti vím, že kvalita prací je hned o hodně lepší, když firma vidí, že si to hlídáte.

Dobrým tahem je při kotrole použít vodováhu na dvou metrové lati. S tou zkontrolujete rovinnost podlah, omítek, obkladů, stěn,.... Prostě jestli je to rovné. Tímto dáte najevo, že si to hlídate a dbáte na kvalitu odvedené práce. 

Nečekejte však, že bude vše rovné a bublinka na vodováze bude ve středu. Existují zde takzvané odchylky od rovinnosti, které má každý typ práce právě jinak. Přesně toto popisuji v kurzu.

Z praxe moc dobře vím, že se zlepší kvalita práce, když firma vidí, že si to hlídáte a na začátku přijdete na první kontrolu s vodováhou na dvou metrové lati. 😉 


Jaké si to nasmlouváš a ohlídáš, takové to máš. 😉


Chci Vám představit zbrusu nový on-line kurz…

Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhy

krok za krokem

Díky tomuto kurzu získáte znalost, jak si zkontrolujete rovinnost hotových stavebních prací krok za krokem.

Odhalím Vám zde svůj POSTUP, jak si správně zkontrolujete, že firma dodržela kvalitu prací - místní rovinnost podle norem.


0
videí
0
Minut
0
Let praxe

 • Nejprve si spolu řekneme jak se měří vodováhou podle norem. To použijete při kontrole jakékoliv rovinnosti stavebních prací.
  Prostě budete umět používat lať.
 • Vysvětlím Vám, jakou vodováhu máte použít pro konkrétní stavební práci a proč
  Nečekejte však, že si spolu v tomto kurzu projdeme všechny typy stavebních prací. To by se do tohoto kurzu fakt nevešlo.
 • Budete si umět zkontrolovat rovinnost omítek, laminátových, dřevěných, plovoucích podlah, obkladů, dlažby podle norem. Řeknu jaké normy použít a uvidíte ve videu, jak se to prakticky kontroluje.
 • Prakticky uvidíte, jak kontroluji kvalitu prací - rovinnost já.
 •  A mnohem více…

Co se v tomto kurzu dozvíte:


Jakou vodováhu použít

Vysvětlím Vám, jakou vodováhu máte použít pro konkrétní stavební práci a proč.


Měření vodováhou podle jednotlivých norem

Ve 7 videích se spolu podíváme na to, jak se měří vodováhou podle jednotlivých norem. V posledním videu naleznete shrnutí těchto typů měření. Zabere Vám to pouze 20 minut Vašeho času. Budete umět měřít vodováhou a zkontrolovat si vlastně všechny typy stavebních prací.


Obklady

Dozvíte se podle jakých norem se kontrolují obklady. Ukáži Vám ve videu, jak obklady kontroluji. Naučíte se zkontrolovat obklady vodováhou. Budete přesně vědět podle jaké normy se kontrolují a jaké mohou mít odchylky v měření.


Dřevěné a laminátové podlahy

Dozvíte se podle jakých norem se kontrolují tyto podlahy. Ukáži Vám ve videu, jak tyto podlahy kontroluji. Naučíte se zkontrolovat podlahy vodováhou. Budete přesně vědět podle jaké normy se kontrolují a jaké mohou mít odchylky v měření.


Dlažby

Dozvíte se podle jakých norem se kontrolují dlažby. Ukáži Vám ve videu, jak se mají dlažby zkontrolovat podle normy.  


Po zhlédnutí těchto videí, které Vám zaberou pouze 1 hodinu Vašeho času, budete umět měřit rovinnost vodováhou a už budete přesně vědět co odpovědět na komentář od firmy " Vždyť je to dobře, je to podle normy". 

Nejspíše už se ptáte, kde můžete získat kurz "Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhou"? Nebo chcete slyšet něco o garanci vrácení peněz, když to nebude pro vás, nemám pravdu?

Za chvíli vám to řeknu, ale ještě předtím pro vás mám…

Bonus pro kontrolu rovinnosti prací i když nevlastníte vodováhu a na stavbě je pouze jeden typ vodováhy k zapůjčení:

Bonus

Video návod, jak můžete použít pouze jeden typ vodováhy na měření rovinnosti. 

Díky tomu nemusíte schánět jednu speciální vodováhu na měření rovinnosti, ale vystačíte si jen s jednou.

Za svůj POSTUP, Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhou si neřeknu tisíce, jak jste možná čekali…

Cena kurzu je 990 Kč.

 

 • Pokud byste díky tomu... Za jednu hodinu, uměli měřit vodováhou podle normy a tím si zkontrolovali kvalitu prací, stálo by to za to?
 • Pokud byste díky tomu.. Přebrali jednoduše dokončené práce bez vad a dohadování s dodavatelem, stálo by to za to?
 • Pokud byste díky tomu...Přesně věděli jestli vám dodavatel kecá, nebo hraje fair- play, stálo by to za to?

Ve které získáte balíček:

Online kurz 

Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhy

krok za krokem

Odhalím Vám zde svůj POSTUP, Jak měřit vodováhou a tím si jednoduše zkontrolujete kvalitu - rovinnost hotových prací (omítek, podlah,...)

( POSTUP, kterým se naučí žák základní školy za pár hodin. )


Video návod

Video návod, jak můžete použít pouze jeden typ vodováhy na měření rovinnosti. 

990 Kč

 

Příklad z praxe:

Oslovili mě manželé, že nevědí, co dělat?  Firma provedla omítky v jejich domě. Když si je přijeli přebrat s jejich známým zjistili, že nejsou rovné. Zjistili rozdíl v rovinnosti až 1 cm na 2 m lati. Diskutovali s firmou a známý jim řekl, že podle normy mají mít omítky rovinnost 2mm na 2 m lati. Firma jim řekla, že podle normy to mají dobře. 

Kdo má vlastně pravdu?

Požádala jsem o doplnění více informací. Měli s firmou podepsanou objednávku. V ní stálo, že mají udělat omítky v domě podle projektu a cenu za m2 omítky. O kvalitě omítek v objednávce nic nebylo. V projektové dokumentaci v její technické zprávě bylo napsáno, že se jedná o sádrové omítky a mají být zhotoveny podle normy. 

Je super, že měli objednávku a alespoň kvalitu popsal projektant v technické zprávě u projektu. V tomto případě to však nestačilo.

Proč?

Manželé se mylně domnívali, že v normě je rovinnost omítek 2mm na 2 metrové lati. To tam takto není, záleží jakou třídu kvality omítek máte popsanou výslovně ve smlouvě nebo v projektu.

V tomto případě má pravdu stavební firma.

Manželé jsou naštvaní a omítka je křivá. Nebyla splněna jejich očekávání, protože vlastně nevěděli, co objednávají.

Tohle fakt chcete…

Jak to mohli manželé udělat jinak, tak aby byli spokojení s kvalitou omítek?

 • Dohodnout se s firmou na kvalitě omítky, co od ní očekávají hned na začátku.
  Samozřejmě pokud je to jiná kvalita je i jiná cena. Jak vždy říkám, to nejlevnější není to co chcete.
 • Nespoléhat na to, že projektant vše napíše do projektu.
  Znát normy, když něco objednávám, nebo si najmout někoho kdo to umí.
 • Zkontrolovat si hned první zeď, když firma dělala omítku.
  Hned by přišli na to, že tohle nechtějí. Prostě to neřešit až na konci. Bohužel neuměli s vodováhou na dvoumetrové lati a čekali na známého až bude mít čas 🙁 Přitom je to fakt jednoduché, když Vám to někdo ukáže. Pokud je bublinka na vodováze ve středu, znamená to, že je stěna úplně rovná. Pokud není, tak se lať srovná do roviny a odměří se rozdíl.

…udělejte to jinak, naučte se správně měřit vodováhou a zjistěte jaké odchylky od rovinnosti jsou v normách na konkrétní práce, a ....  

 • Neztrácejte svůj čas hledáním článků o tom " Jak zkontrolovat kvalitu prací".
 • Nesnažte se pochopit normy, za které platíte.
 • Nenechávejte vše na stavební firmě. Pokud to na firmě necháte, můžete jen a doufat, že je opravdu dobrá a dělá kvalitně bez nutnosti hlídání.
 • Neřešte reklamace, znalecké posudky. Ušetřte si zdlouhavá jednání a dohadování o kvalitě prací, ...

Mám za sebou 14 let zkušeností při realizacích domů a bytů. Stavařina je mou srdeční záležitostí.

Ing. Dana Zajíčková

Jsem stavařka a pomáhám ženám na cestě za vysněným bydlením.

Dnes mám kolem sebe desítky spokojených lidí, kteří se díky mým znalostem a zkušenostem ve stavebnictví vyvarovali chyb při výběru a realizaci svého bydlení.

V momentě, kdy jsem si uvědomila, že mohu pomoci i Vám s výběrem a realizací bydlení, jsem začala hledat cestu, jak to můžu udělat. Nebyla to jednoduchá cesta, trvalo stovky hodin, než jsem sepsala všechny své dlouholeté zkušenosti. Vy to máte dnes tady na zlatém podnose.

Záleží mi na tom, abyste byli 100% spokojeni.:)

Pokud kurz nesplní Vaše očekávání a  informace z něj nevyužijete, můžete mi do 30 dnů od zakoupení kurzu napsat. Vrátím Vám všechny peníze a na nic se Vás nebudu ptát.

Předtím než objednáte kurz.

Zkuste se ještě zamyslet, máte na výběr ze 3 MOŽNOSTÍ:

👉 MOŽNOST 1: Nechat stavební firmu bez kontroly a doufat, že udělá stavební práce kvalitně. 

Pokud jste dočetli celý můj text od začátku do konce a přesto jsem Vás nepřesvědčila, pak kurz není patrně pro Vás. V tom případě to nechte na firmě se všemi riziky.

👉 MOŽNOST 2: Zaplatit si technického dozora na stavební práce, který Vás bude stát desítkytisíc korun.

👉 MOŽNOST 3: Hledejte sami informace na internetu o kontrole rovinnosti stavebních prací a návod, jak se správně měří latí. Za pár hodin zjistíte, že moc informací nenaleznete a vlastně se v nich vůbec nevyznáte nebo začněte studovat normy.

Pokud se však rozhodnete, že chcete hledat informace jinde, respektuji to.

Z vlastní zkušenosti vím, že Vás to bude stát hodiny a hodiny času a hodně peněz než na všechno přijdete sami... ale je to vaše cesta. Vaše volba. 

I přesto Vám budu držet palce!

👉 MOŽNOST 4: Rozhodnete se získat můj POSTUP v kurzu Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhy krok za krokem, udělejte důležitý krok pro sebe a své bydlení!

Během kurzu, který začíná od 15. září 2020 obdržíte postup, který já osobně využívám v praxi a vychází z norem. Vždy kontroluji rovinnost stavebních prací vodováhou na dvoumetrové lati.

Jedná se o ucelený postup, který je prověřen mojí 14 letou praxí v realizaci staveb.  

Navíc máte moji 30 denní garanci, takže nic neriskujete.

A nyní už vážně není na co čekat!

Získejte svůj přístup do kurzu Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhy krok za krokem za krokem zde. 

ZÍSKEJTE BALÍČEK:

Online kurz 

Jak si zkontrolovat kvalitu stavebních prací pomocí vodováhy

krok za krokem

Odhalím Vám zde svůj POSTUP, Jak měřit vodováhou a tím si jednoduše zkontrolujete kvalitu - rovinnost hotových prací (omítek, podlah,...)

( POSTUP, kterým se naučí žák základní školy za pár hodin. )


Video návod

Video návod, jak můžete použít pouze jeden typ vodováhy na měření rovinnosti. 


990 Kč